Ќе се уредуваат игралиштата во Башино село, Превалец и помошното во Градски парк

Петар Печков

Фудбалската Федерација на Македонија со 15 илјади евра ќе помага во подобрувањето на  фудбалската  инфраструктура во Општина Велес. Ќе се обновуваат стадионите во  населба Превалец и Башино село и  помошното игралиште во Градскиот парк.  За секое од нив одвоени се по пет илјади  евра.

Помошното  фудбалско игралиште во Градскиот парк ќе се носи техничка вода и ќе се уреди теренот.  За двата терени во Превалец и Башино село  ќе одлучат клубовите кои таму настапуваат - рече Златко Гуцев директор на ЈП парк спорт.   

Градоначалникот Коцевски потсети  дека ФФМ веќе одобрила поставување на нови 1,5 илјади пластични седишта на Градскиот стадион. За таа цел во тек бил јавен повик за избор на градежна фирма која ќе работи на поставување на столиците, но и за уредување на природните извори кои се позади трибините на стадионот.   

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати