Авмобил удрил во метален столб, возачот минал без повреди

Петар Печков

Вчера вечер околу полноќ, возач удрил во метална шипка, полесно се повредил. Возачот бил вработен во ПС во Скопје. Трагите од истеченото масло се сведок за инцидентот.

„На 20 јуни околу 23.30 часот во Полициската станица Велес било пријавено дека на ул.„Архиепископ Михаил“, Т.И.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки,изгубил контрола над возилото и удрил во метална шина покрај патот“ - соопштија од МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа Болница Велс , каде бил префрлен за интервенција  Увид на местото извршила екипа од СВР Велес, по што ќе се знаат причините за инцидентот.

Поврзани »

АКЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ НА ГАБАРИТЕН ОТПАД ОД 15 ДО 19 АВГУСТ

Согласно Одлуката за постапување со комуналниот, комерцијалниот и другите видови неопасен отпад на територијата на Општина Велес, ЈКП Дервен како давател на услугата, должен е еднаш годишно. да организира акција за собирање на габаритен отпад од корисниците на услугата. Детали

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?

  • дома под климатизер
  • на езеро Младост
  • на базените од околните хотели
  • на Градски базен
  • на Бабуна
  • на Тополка
Резултати