Автомобил излета кај пошта, тројца повредени

Петар Печков

Ноќеска автомобил излета и  удри во бетонски столб, тројца повредени, еден задржан во болница. Ова е а накратко епилогот  од сообраќајка  која  се  случи  во близина  на зградата на Пошта.

Нешто пред 3 часот, на  улица 8-ми септемвир број 7.  ноќеска автомобил опел  крос,а со велешки регистарски таблички, излетал од улица  и  удрил  во бетонски столб. Со автомобилот управувал Д.А. (21  год) од  Велес а во  него имало и две девојки сопатнички.  Сите тројца со возило на ИМП биле пренесени  во хируршкото одделение на Општа  Болница. Двете девојки по пружената  помош биле пуштени дома, додека  возачот е  задржан  на  лекување. Кај нив се констатирани  телесни повреди  – соопштија  од МВР:

Увидот на сообраќајната  полиција  ќе даде одговор за причината  зошто автомобилот излетал до  патот. За силината на ударот  зборува и оштетениот столб и дел од тротоарот  каде удрил  автомобилот. Среќна околност е што немало автомобил кој доаѓал од спротивна насока или пак паркирано со што штета ќе претрпеле и други лица и возила.   

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com