Автомобил излета од пат, две момчиња повредени

Петар Печков

Саботата вечер,  24 март, автомобил излетал од пат, две момчиња,по место на живеење  од Бузалково се повредени. Сообраќајката се случила околу 19.30 ч. на локалниот пат Велес - село  Раштани. СВР Велес информираше за настанот.

Кај  крстосница на патот во изградба Велес-Прилеп е случена сообраќајна незгода во која патнички автомобил марка „Фолксваген Голф“ со велешки регистарски броеви управуван од непознат, излетал од мостот и паднал на патот под надвозникот. Во незгодата се повредени лицата Ф.Н.(21) и Б. К.(19) од с.Бузалково кои со возило на Итна медицинска помош - Велес се пренесени во ЈЗУ Општа болница Велес каде  се задржани на лекување - пишува во соопшштенеито ан СВР Велес. 

Увид на местото на настанот извршила екипа одвелешката полиција, и по истрагата ќе бидат познати причините за незгодата. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати