Автомобил излета од пат враќајки се од езеро, тројца повредени

Петар Печков


Вторникот попладне околу 16ч. автомобил излетал од патот, при што тројцата патници се повредени.  Колата доаѓала од правец на езеро Младост, кон Велес. Велешката полиција го потврди настанот.
  
Сообраќајна незгода е случена на патот кон езерото „Младост“, каде автомобил марка  „Пежо“ со рег. бр. VE 410-BE излегло од патот и удрило во бетонската ограда на мостот. При тоа,  повредени  се  возачот П.Т.(57) и сопатниците В.К.(64) и Б.С.(72) кои се пренесени и задржани на лекување во Општа Болница  во Велес – информираа од СВР Велес.

Велешката  полиција пред десетина дена уапсила лице , кое со години се барало за одлежување казна затвор за убиство.  Прилепчанецот  Благојче К. за убиство на сограѓанин, бил уапсен во дом, каде подолго време  живеел во Велес.  
                                  
На ден 29.05.2017 год. околу 18.30 часот врз основа на судска наредба приведено е лицето Б.К.(35) бидејки има правосилна судска одлука за издржување на затворска казна – информираа од  СВР Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com