Актерот Жарко Спасовски се ожени (фото)

Петар Печков

Осумгодишната врска минатиот викенд, на  9-ти септември велешкиот актер Жарко Спасовски ја круниса и  стапи во брак со неговата девојка  Камелија Спасовска.

Тие беа во врска цели 8 години, која  ја крунисаа со венчавка во црквата Св. Богородица. 

Жарко е актер во велешки театар додека Камелија работи во финансии во велешка Маслодајна. 

Свадбената веселба на која беа и  колегите на Жаре,  актерите од театар  a за одлична забава и доброто расположение се погрижи ,,Тајфата,, и Димитар Андонов.

Венчаницата на Камелија беше креација на Александра Крнинова а реализација на Бога. Жарко беше облечен во модел на Тивес мода.

Благодарност за фотографиите кои се на студио Тулип вединг и ги отстапи за читателите  на ТрМр.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати