Апелација потврди, Фени е во стечај

Петар Печков

Постапувајќи по жалбата на ,Кунико ресурсис,,  за стечајот во фабриката ,,Фени,, од Кавадарци,, Апелациониот суд од Скопје ја отфрлил, информираше Александар Шопов, претседател на   велешкиот суд.

Така останува одлуката  на Основен суд Велес, дека фабриката е во стечај и на 7-ми февруари  на  ќе се одржи испитно рочиште за финансиско  материјалната состојба  и извештајно Собрание на доверители. 

На дневен ред на ова подготвително рочиште е констатирање на побараувања од страна на доверителите.  Стечајот се отвори по барање на неколку банки ,,Комерцијална бана ,, АД Скопје,  ,,Стопанска банка ,, АД Скопеје и ,,Силк роуд банка,, АД Скопје. Тие побаруваат околу 40 милиони евра а вкупниот  долг се проценува дека е над 60 милиони евра.   

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com