Арачиновец на Штипска клучка откриен со мигранти во автомобилот

Петар Печков

Неделата вечер,  велешката полиција при контрола на учесниците на сообраќајот, открила случај на  нелегален превоз на мигранти. СВР Велес со повеќе информации за случајот. 

На ден 12.05.2019 година во 21.30 часот на aвтопатот Велес - Скопје кај м.в.„Штипска клучка“ при контрола на возилото марка „Опел Омега“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(53) од Арачиново во возилото се пронајдени  10 илегални мигранти. Се работи на расчистување на случајот - информираат од СВР Велес. 

По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати