Ауди излетал од патот кај Кадрифаково, возачот со тешки телесни повреди пренесен на Клинички во Скопје

Петар Печков

Вчеравечер,  на магистралниот пат Штип -Велес, кај село Кадрифаково, се случила сообраќајка со еден тешко повреден патник, кој е пренесен на клиниките во Скопје. МВР со повеќе информации на тешката сообраќајка.

На 25.10.2018 година во 20.00 часот на магистралниот пат Штип - Велес близу село Кадрифаково, се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Ауди А4“ со германски регистарски ознаки, управувано од В.Д. (32) од Свети Николе, излетало од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот В.Д., кој со возило на Итна медицинска помош  веднаш бил пренесен во Комплекс клиники "Мајка Тереза" во Скопје, додека со телесни повреди се здобила сопатничката С. П.(33) од село Кравари, битолско - пишува во писмената информација на МВР. 

Извршениот увид на местото на настанот ќе ги каже причините за излетувањето.  

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com