Бетонскиот двор на училиштето во Превалец доби душа

Петар Печков

Во училишниот двор на ОУ Васил Главинов во населба Превалец, расцути  едукативна патека. 

На голиот бетон, кој по 40 години работа, беше поставен пред две години,  учениците ја нацртаа и обоија патеката, на која ќе го минуваат слободното време, но и часовите по физичка култура. 

Поттикнати од наставничките  Лила Арсова- одделенски наставник и Елена Трајковска наставник по англиски,   просторот да се оплемени, да се разубави и добие функција, учениците ја покажаа нивната инвентивност. Резултатот е видлив.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати