Библиотеката кубури со вработени, летово со скратено работно време

Петар Печков

Од почетокот на месецов Градската библиотека во Велес има ново работно време. Од понеделник до петок ќе работи од 8,30 до 16,30 а во сабота  од 8,30 до 14ч. Така ќе биде се до крајот на август, или овие два месеци. Причината за ова е недостаток на вработени, таа брои само осум  лица.  

За жал нема повратни добри вести на нашите барања за вработување во библиотеката и музејот. Поради ова летово библиотеката ќе работи со скратено работно време, ние како локална власт моравме да дадеме дозвола за тоа бидејќи нема луѓе кои таму ќе издаваат книги во двете одделенија, поради користењето на годишните одмори  - рече градоначалникот Коцевски. 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com