Борец го елиминира Гостивар, следи Победа

Петар Печков

Со победата на пенали, екипата на ФК Борец 1919 го елиминира  ривалот ФК Гостивар. Тоа беше првиот натпревар од баражот за пополнување на Првата лига, во кој играа двете второпласираните екипи од Вторите лиги Исток и Запад.

Заврши со 5:4 на пенали, откако во регуларните 90 минути се играше без голови 0:0. Решавачка беше одбраната на  голманот Ѓоргиевски кој во првиот обид го одбрани ударот од 11 метри на Адеми. Потоа сите беа прецизни а победата ја запечати Ѓорѓиев.

Така велешани слават а веќе викедндов на стадионот Младост во Струмица против Победа ќе се решава кој ќе оди во Прва лига, велешани или прилепчани.  Победа беше 8-ма од 10 екипи во Првата лига.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати