Борец елиминиран од Купот од освојувачот Пелистер

Петар Печков

Попладнево на  Градски се одигра реванш средбата од 1/8 од Купот на Македонија. ФК Борец 1919 го пречека Пелистер од Битола, кој е актуелен освојувач на Купот.

Прволигашот како поискусен ги казни грешките на велешани и на почетокот од второто полувреме преку Пеев во 50-та и Илиоски во 52-та  поведе со 2:0. Намали Танушев во 64-тата а конечните 3:1 ги постави Попзлатанов  во 82-та минута.  

На првата средба пред еден месец Пелистер дома славеше  со 4:2 и севкупно со две победи и 7:3 оди во четврт-финалето од Куп натпреварите.

В  сабота Борец требаше да игра натпревар од 9-то коло на Втората фудбалска лига Исток, но  гостите Хоризонт од Турново ФФМ ги дисквалификува, па велешани се слободни.  

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати