Борец загуби дома во дербито од Победа Валандово

Петар Печков

Два порази и една победа, тоа е билансот на велешките екипи  од  претпоследното 12 коло од Третата лига југ.

Во дербито од врвот Борец 1919 загуби дома од Победа Валандово со 0:1. Така гостите  имаат пет бодови предност а Борец заостана од битката за врвот, тој е трет со  26 бодови колку што има  и Напредок од прилепско  Крушеане.  

Токму од оваа екипа загуби и Превалец на гостувањето, со резултат  1:0. Превалец сега е петти  со 20 бода колку што имаат и екипите околу него.  

Единствена победа, забележа екипата на Гемиџии со 1:0 во Крушево против Питу Гули.  Превалчани имаат исто така 20 бодови и се соседи со Гемиџии кои  стигнаа од шестото место со исто така 20  бодови.

Во следното, последно есенско коло  во соседското дерби од табелата Гемиџии играат дома со Партизан од Обршани кој има 21 бода и е седми.   Превалец игра дома со екипата на 11-ти Октомври од Прилеп, која е последно пласирана.  Борец 1919 гостува во Миравци на Зорбас Победа, која е претпоследна со  осум бодови. 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com