Борец и Беласица одиграа нерешено и без голови

Петар Печков

Во седмото коло од Втората  лига Исток, Борец и Беласица одиграа нерешено, без голови 0:0.

Велешани ја имаа иницијативата, гостите од Струмица кои се лидер на табелата,  се бранеа и упатија само еден директен удар кон голот на Борец 1919.   Домаќинот иницијативата  можеше да ја ефектуира преку трите  шанси во финишот од првите 45 минути и две во второто полувреме, но сите нив гостинскиот голман Манчевски успешно ги одбрани. И тој  е најзаслужен што Борец не победи, иако домаќините  ги разочараа гледачите со прикажаната игра.  

По ова 7-мо коло ФК Борец е 6-ти со 9 бодови и гол разлика 3:2. Во следното коло, следната сабота велешани гостуваат на соседот од табелата Осогово во Кочани, кој е  7-ми со 7 бодови.  На врвот е Беласица со 19, Брегалница е втора со 18 бода.  

Раководството  на ФК Борец 1919 најави дека клубот  оваа сезона ќе се бори за пласман во Прва лига.    Вторатата лига Исток продолжува без поранешниот прволигаш Хоризонт Турново кој е исфрлен од страна на Фудбалската федерација на Македонија поради неплатена котизација.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com