Вардар и во јули со натпросечен проток низ Велес

Петар Печков

И првите 10 дена од седмиот месец годинава, реката Вардар низ Велес е со повисоко ниво од просечното.

Бројките на Управата за Хидрометеоролошки работи покажуваат вредности над просечните.

Така од почетокот на овој месец , измерениот протек се движи од 90, 80 до 60 цм, во 7,30 ч. наутро. Просекот за јули во Велес е 55 цм. 

Веќе осми месец по ред, од декември лани, нивото на реката Вардар во Велес е натпросечно, за секој месец поединечно. 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com