Вардар среде лето како поток

Петар Печков

Лошата хидро метеоролошка состојба во земјава, летово кулминираше.

Нивото на реката Вардар низ Велес е рекордно ниско, изнесува само 30 цм. измерени утрово 26 јули во 7,30 ч.Просекот за јули е 48 цм. 

И нивото на реката Бабуна е далеку од редовен, УХМР измерила минус три а просекот е 5 цм.  се мери во Богомила.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати