Вардар стигна утрово до ниво од 216 см, но опаѓа

Петар Печков

Највисокиот водостој реката Вардар во Велес го има утрово во 7ч., кога биле измерени 216 цм. Потоа постојано нивото е во опаѓање а во 16 ч. било 200 цм. Ова се информациите од Центарот за управување со кризи.

Од таму додаваат дека реката и во текот на попладнето ќе опаѓа. Нема пријави за тоа дека реката поплавила дел од површините во велешко.  

Утринскиот водостој на  Вардар во Велес, кој е највисок овие денови бил  за  130 см повеќе од просекот за декември. Од УХМР најавуваат дека дождовите престанаа и не се  очекува нови во наредниот период  а со тоа ќе дојде до опаѓање на надојдените реки.   

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати