Вардар стигна утрово до ниво од 216 см, но опаѓа

Петар Печков

Највисокиот водостој реката Вардар во Велес го има утрово во 7ч., кога биле измерени 216 цм. Потоа постојано нивото е во опаѓање а во 16 ч. било 200 цм. Ова се информациите од Центарот за управување со кризи.

Од таму додаваат дека реката и во текот на попладнето ќе опаѓа. Нема пријави за тоа дека реката поплавила дел од површините во велешко.  

Утринскиот водостој на  Вардар во Велес, кој е највисок овие денови бил  за  130 см повеќе од просекот за декември. Од УХМР најавуваат дека дождовите престанаа и не се  очекува нови во наредниот период  а со тоа ќе дојде до опаѓање на надојдените реки.   

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com