Велешанец каснат од куче скитник

Петар Печков

Вторникот околу пладне, близу Средношколскиот дом , велешанец бил каснат од куче скитник.  СВР Велес информираше за овој настан.

На ден 23.01.2018г. лицето  Д.В.(64) од Велес пријави дека, околу 12.30 ч.. додека поминувалo по ул.„8-ми Март“ билo нападнатo и каснатo од куче.  Тоа било од непозната раса а лицето било каснато во пределот на подколеницата од десната нога - стои во писменото соопштение од СВР Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 15 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?

  • да
  • не
Резултати