Велешанец поправајќи оџак, паднал и починал

Петар Печков

Велешанецот Д.М. ( 69 год) изведувајќи градежни работи, се здобил со тешко повреди при падот, по што починал на лице место. Настанот се случил утрово во 9ч. во Велес, на ул. Петре Милевски.

Д.М. работел на скеле , поправал оџак, кога паднал од висина од 4м.  и од здобиените повреди починал на местото на настанот –информираа од СВР Велес. 

По овластување од Основно јавно обвинителство - Велес увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати