Велешанец се лизнал додека го полевал дворот, паднал од 10 метри височина и починал

Петар Печков

Саботата наутро велешанец паднал од 10 метри височина додека го полевал дворот, и починал. МВР информираше за настанот кој се случил близу Којник.

Саботата  околу 8.40 часот било пријавено дека на улица „Богдан Прличков“ во Велес, додека Б.Ѓ.(72) ги полевал дрвјата во дворот, се лизнал и паднал од висина од околу 10 метри на задниот дел од куќите на неговите соседи.  Екипа од Итната медицинска помош и полициски службеници го извадиле Б.Ѓ. од непристапниот терен, по што со возилото на Итната медицинска помош бил пренесен во болницата во Велес, каде била констатирана смрт пишува во информацијата на МВР. 

 По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.   

Саботата попладне околу 15ч., близу крстосницата за Башино село дошло со сообраќајка, во која имало четири повредени девојки, сите минале со лесни повредни.

Во сообраќајка учествувале  возило ,, Фолсваген Кеди,,  управувано од Б.Д. (45 год) и автомобил алфа ромео управувано од Н.М (53 год)  и двете возила со велешки регистарски таблички.  Со возило на Итната помош повредените девојки  од автомобилот биле префрлени во Општа Болница Велес каде биле констатирани лесни повреди и сите се пуштени дома - соопштија од МВР. Полицијата ќе ги истражува причините за незгодата.

loading...

Поврзани »

loading...

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com