Велешанец фатен со 1,1 кг марихуана

Петар Печков

Вторникот навечер, велешката полиција открила случај на дистрибуција на опојна дрога. Во писмената информација од СВР Велес пишува:

На ден 14-ти мај . околу 19.00 часот на автопатот Скопје – Велес, кај наплатна станица „Сопот“, при контрола на возилото „Фиат-Пунто“ со велешки регистарски броеви управувано од С.Б.(33) од Велес пронајдено е кесе со околу  1,1 кг. марихуана - соопштија од СВР Велес.

По документирање на случајот ќе биде поднесена пријава за стореното кривично дело.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати