Велешанката Николовска избрана за член на Антикорупциска

Петар Печков

Неодамна Републичкото собрание ја избра новата Државна комисија за спречување на корупцијата.

Меѓу седумте членови е и велешанката Катица Николовска, дипломиран економист.

Таа претходно работеше како самостоен ревизор  во Државниот завод за ревизија и во Министерството за финансии во  велешки УЈП.  

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати