Велешанката не била исчезната, туку побегнала

Петар Печков

МВР информираше дека „исчезнато лице“од нивниот билтен од 19/20.05.2017 година, каде од страна на М.Б. била пријавена за исчезната неговата сопруга Б.Б. (38) од Велес, утврдено е дека на 18.05.2017 година истата самоволно ја напуштила територијата на Република Македонија.

Поради oва потрагата за лицето од страна на полицијата престанува.

Првобитно на  19.05.2017 година во 18.45 часот во Полициска Станица Велес, М.Б. (42) од Велес пријавил дека на 18.05.2017 година од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Б.Б. (38).

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ОКТОМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каков превоз најчесто користите?

  • автобус
  • автомобил
  • воз
  • комбинирам
  • такси
Резултати