Велешанка нападната на Мало мовче, одземен мобилен

Петар Печков

Понеделникот навечер,  на Мало Мовче е  нападната велешанка. Сторителот и одзел мобилен  и ја удрил во глава. СВР Велес со информaциja за нападот.

На ден 12.03.2018г. околу 18.00 ч. лицето В.П.(28)  движејќи се од „Мало Мовче“ кон ул.„П.Прличко“од зад грб  и пришло непознато машко лице на околу 30 годишна возраст и ја потегнало за ташната која ја држела во левата рака, но, не успеал да и ја одземе  и го одзел само мобилниот телефон од раката и со лактот од десната рака ја удрил по главата и избегал во правец кон Градскиот пазар - стои во писмената информација на СВР Велес

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати