Велешанка нападната на Мало мовче, одземен мобилен

Петар Печков

Понеделникот навечер,  на Мало Мовче е  нападната велешанка. Сторителот и одзел мобилен  и ја удрил во глава. СВР Велес со информaциja за нападот.

На ден 12.03.2018г. околу 18.00 ч. лицето В.П.(28)  движејќи се од „Мало Мовче“ кон ул.„П.Прличко“од зад грб  и пришло непознато машко лице на околу 30 годишна возраст и ја потегнало за ташната која ја држела во левата рака, но, не успеал да и ја одземе  и го одзел само мобилниот телефон од раката и со лактот од десната рака ја удрил по главата и избегал во правец кон Градскиот пазар - стои во писмената информација на СВР Велес

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати