Велешанка загина во сообраќајка кај Ниш (видео)

Петар Печков

Во сообраќајна несреќа која се случи понеделникот вечерта во Србија, загина велешанка Здравка  Стојанова Ристовска   (27 год) пишуваат српските медиуми.  

Според нив  несреќата се случила кога автомобилот ауди-А6 со македонски регистарски таблички излетал од патот, на пет километри од излезот кон Умчари, на автопатот кој е во правец на Ниш.

Здравка која била во автомобилот со нејзиниот сопруг се враќале од Белград. Сообраќајката се случила околу 18ч.  40 километри југоисточно од главниот град на Србија, во правец од Белград кон Ниш. 

Автомобилот излетал од коловозот, пробивајќи ја оградата од приватен имот. Во возилото се наоѓале четворица државјани на Република Македонија, од кои двајца мажи и две жени.

Двајца од сопатниците во возилото  се наоѓаат во тешка состојба и се пренесени на Ургентниот центар.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати