Велешките стопанственици бараат регионалната канцеларија на УЈП да се врати во Велес

Петар Печков

Седумнаесет  години Регионална канцеларија на УЈП не е во Велес, откако тука беше од осамостојувањето на Македонија. Потоа седиштето беше  Прилеп па Кавадарци. Стопанствениците од градот бараат тоа да се врати во Велес.   

На денешниот состанок со директорката на УЈП Сања Лукаревска, било актуализирано токму ова. По состанокот на прес конференција, прашана кога регионалната канцеларија ќе се врати во Велес, директорката не даде прецизен одговор. 

Беше разговарано на состанокот и за оваа желба.  Рековме да оставиме времето да покаже,  бидејќи во рамки на институцијата УЈП, правиме соодветни измени и на систематизацијата и на организацијата.  Имаме разговори, дебати, ќе видиме како ќе се одвива тој процес . Секоја промена за нас е добредојдена, независно дали е организациска или друга развојна програма - рече Лукаревска. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати