Викендов седумина алкохолизирани возачи

Петар Печков

СВР Велес информираше дека ноќта помеѓу саботата и неделата извршена била акциска контрола, дали возачите управуваат возило под дејство на алкохол.  

На 02/03.03.2019 година на подрачјето на СВР Велес е спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Во Велес се регистрирани седум прекршоци, Кавадарци девет прекршоци и Неготино два прекршока, или вкупно 18 прекршоци на возачи кои управувале под дејство на алкохол. На сите возачи им се издадени Мандатни платни налози за сторениот прекршок и истите се отстранети од сообраќај - информираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес. 

Полицијата не ја соопштува бројката од колкумина контролирани возачи, кај седум е констатирано присуство на алкохол во крвта, над дозволените вредности.

loading...

Поврзани »

loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?

  • да
  • не
Резултати