Викендов тројца мотористи со тешки повреди а врз тракторист поминало возилото

Петар Печков

МВР информираше за четири настани кои се случиле викендов.

Неделата 2-ри јуни  во 11 часот било пријавено дека на регионалниот пат Велес- Извор, мотоцикл „Јамаха“, управуван од Д.С.(23) од село Тремник -неготинско изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. Д.С. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Општата болница Велес, каде му била укажана лекарска помош. Од таму информираа дека имал скршеница потколеница и скршен колк, поради што е префрлен на КАРИЛ. 

Неделата на  2-ри јуни  околу 3,30 часот во Велес на ул. ,,Васил Ѓоргов“ М.Ј (26) од Велес управувајќи мотоцикл „Пијаџо беверли“ со велешки регистарски ознаки се излизгал со мотоциклот на коловозот и паднал,по што е пренесен во ЈЗУ Општа болница Велес, каде од страна на лекар констатирани му се тешки телесни повреди.

Саботата на  1ви јуни околу 11.15 часот е пријавено дека во село Мамутчево- Велес, во дворот од сопствената куќа се повредил М. И. (64 год), на тој начин што додека лежел под неговиот трактор и вршел поправки, тракторот се придвижил и со задното тркало му поминал врз градите.  М.И. бил пренесен во Општа болница Велес, каде му се констатирани тешки телесни повреди. 

Саботата на  1-ви  јуни  околу 23,30 часот на Регионалниот пат Р-1312 Велес – Извор З. П. (30 год) од Скопје управувајќи мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки,  изгубил контрола и излетал од коловозот, по што удрил во бетонски ѕид. З.П е пренесен во ЈЗУ Општа болница Велес каде од страна на лекар се констатирани тешки телесни повреди. 

Екипи на СВР Велес извршиле увид на местото на сите настани, по што ќе бидат познати причините за инцидентите. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати