Викенд на ревијални спортски настани (фото)

Петар Печков

Денес недела се одржаа три спортски ревијални настани. Кошаркарите одиграа меморијален турнир во чест на велешките легенди Тони Виларов и Бранко Ацков. Учествуваа екипите на ветерани од Велес, Струмица, Кавадарци и Битола.    

Кајакарите возеа отворено првенство на Велес, со 60 учесници. Се возеше Ц-1 и К-1 слалом во машка и женска конкуренција со по пет клуба од Велес и од Србија. Во К-1 победи Борче Мирчевски пред Алексндар Златаров и Енис Небиоски.   

За крај на сезоната велешките мотористи се собраа на т.н. ,,прилепски пат,, каде се дружеа и ги покажаа своите знаења и умеења.  

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати