Висок водостој на Вардар, кејот под вода

Петар Печков

Нивото на реката Вардар во Велес и натаму е во пораст. Напладне стигна до највисокото ниво, но од Центарот за управување со кризи велат дека нема најави за зголемување на водостојот  во наредните часови.

Досега кај нив никој не  пријавил штети или дека Вардар   се излеал во велешко.   Единствено што може да се забележи дека кејот во Велес е под вода.

И покрај тоа што во Велес пред три години беше поставена мерна станица на УХМР, податоците од неа се недостапни, па не е познати колк врнежи паднаа во градот изминатите  денови.

А дека беа обилни беше евидентно. Метеоролозите најавуваат врнежи и попладнево  и  ноќеска, а од утре разведрување 

loading...

Поврзани »

За првиот мост во Велес
loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати