Воз удри во џип, на преминот Керамидна

Петар Печков

Вчера попладне околу 17 ч. на железничкиот премин од пругата Велес- Битола,  Керамидна, кај фабриката Киро Ќучук дошло со сообраќајна незгода, во која за среќа има само материјална штета, повредени нема.  МВР со детали за инцидентот.

Случена е железничка незгода помеѓу  патничко возило БМВ со италијански регистарски таблички управувано од Џ.Е. (48 год) од Долно Јаболчиште и товарен воз. Предизвикана е материјална штета, повредени лица нема - информираа од МВР.

Поради незгодата железничкиот сообраќај на релација Велес- Битола бил во прекин од 17 до 19,40 часот.  Од лица кои се затекнале по незгодата таму, кажаа дека во автомобилот  црн џип марка ,,БМВ,, кој возел од правец на Велес кон фабриката, имало и две малолетни деца.

Го прашавме возачот дали треба помош, тој се заблагодари. Немаше повредени освен преплашени деца - рече соговорникот.  Од МЖ информираат дека преминот е обезбеден со ликовна - сообраќаен знак ,,андреин крст,, светлосна и звучна сигнализација, кои во моментот на доаѓањето биле во исправна состојба и покажувале дека доаѓа воз.  

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати