Вооружен грабеж на Поштата кај Градски пазар

Петар Печков

Денес на пладне, околу 13ч.  извршено е разбојништво над експозитурата на Пошта, близу Градскиот пазар, дознава ТрМр.

Според очевидци еден разбојник, маскиран со качулка, вооружен влегол во просторијата и  под закана по животот на вработените, со пиштол ги одзел парите и побегнал. 

Од СВР Велес го потврдија грабежот а повеќе детали најавија за утре.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Акција за собирање на електричен и електронски отпад

Со цел активно да придонесеме за унапредување на квалитетот на нашиот и животот на новите генерации, Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведуваат традиционалната есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема чие оставање на јавни површини е забрането со закон.

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати