Во Градско е отворен Хостел ,,Ж,, (фото)

Петар Печков

Од неодамна, од Иванден 7-ми јули во населба Градско е отворен првиот Хостел во пошироката велешка околија ,,Ж,,. Тој е лоциран во центарот на населбата и има капацитет од 20 гости, во шест соби. Сите имаат санитарен јазол. Отворен е 24 часа на ден а цел се транзитните туристи кои се на минување низ Македонија, на пропатување за Грција или Србија.   Хостелот ,,Ж,, е сопственост и инвестиција на семејството Тасовски.

За сите гости организираме  бесплатна посета на археолошкиот локалитет ,,Стоби,, езерото Подлес или до винарија Стоби. Се со цел да го искористат слободното време и да имаат пријатен престој и да одморат на минување низ Македонија - кажаа сопствениците. 

Хостелот ,,Ж,, е единствениот во поширокиот велешки регион, вклучувајќи ги општините Велес, Чашка, Градско и Лозово.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати