Во месноста Шорка откриен насад со марихуана

Петар Печков

Претпладнево велешката полиција открила насад со марихуана. Таа била засадена на површина, која нема сопственик и далеку од очите на јавноста.

На 14.08.2019 од страна на полициските службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во месноста викана „Шорка“, во непосредна близина на Велес, пронајдени се 45 стебла марихуана - информираше МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, откривање на сопственикот и одгледувачот на марихуаната.

Пред три години во околината на село Клуковец беше понајаден насад со 191 стебло марихуана, но одгледувачот/те не неа откриени.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати