Вторникот претпладне возач излетал од пат кај Мамутчево, завршил во Болница

Петар Печков

МВР информираше за сообраќајка која се случи вторникот претпладне, на магистралниот пат Велес- Штип. Тешко е повреден возачот од Пробиштип. 

Вторникот во  11,00 часот на магистралниот пат Штип - Велес, пред крстосницата Мамутчево - Велес, З.А.(53) од Пробиштип управувајќи патничко моторно возило „Лада нива“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, изгубил контрола над возилото и тоа се превртело - напишаа од МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, згрижен е  во Општа болница Велес и е надвор од животна опасност. Извршен е увид на местото на настанот.

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати