В.Д. директори во Економска и ОУ Васил Главинов

Петар Печков

Две образовни институции во Велес добија  вршители на должност.

За  Економското ,,Јовче Тесличков,, за в.д.  директор е именувана Оливера Коцевска професор по економски предмети.

Во ОУ Васил Главинов за в.д.  директор е именуван Сашко Чоков професор по одделенска настава.

Тие ќе бидат на овие позициии во следниот период од шест месеци до распишувањето и избор на директор по пат на конкурс.

Градоначалникот  на Општина Велес, Аце Коцевски чиј избор се директорите, потенцира дека не е во никакво средство со директорката на Економското Оливера Коцевска и нема никаков конфликт на интереси.

loading...

Поврзани »

loading...

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати