Гаданец директорка на ПОУ Маца Овчарова, Јовановски раководител на УЈП Велес

Петар Печков

Од денес, четврток со решение на министерката  Рената     Дескоска, за нов директор на Посебното Основно училиште Маца Овчарова од Велес е именувана Лена Гаданец.  Таа е дипломиран дефектолог  логопед на факултетот во Белград  и на оваа позиција директор   беше 2002-2007 година.  

Од  минатата седмица за раководител на УЈП за  Велес е поставен Гоце Јовановски. Тој е дипломиран правник, кој  поголемиот дел до работните стаж го мина во оваа институција.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ОКТОМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каков превоз најчесто користите?

  • автобус
  • автомобил
  • воз
  • комбинирам
  • такси
Резултати