Голем пожар близу Јасеново

Петар Печков

Од вчера напладне беснее голем пожар   во близина ан Јасеново. Според информациите од Центарот за управување со кризи, пожарот е регистриран од вчера, среда во 13,50 часот и дошол од прилепска страна.

Моментално горел на локација Јасеновска глава.  Го гаснеле екипи на вработени од Шумско стопанство бабуна Велес а претпладнево таму биле и хеликоптери на АРМ.

Огнот зафнал големи површини ниско стеблеста  и деградирана шума, но постои опасност да зафане и од шумите кои се во близина.  

loading...

Поврзани »

Велешанец претепан дома
loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку се задоволни од настапот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска:

  • се надминаа
  • одлични беа
  • топло ладно
  • можеа и подобро
  • ме разочараа
Резултати