Голем пожар близу Велес (фото)

Петар Печков

Голем пожар ја зафати боровата шума, близу Велес, на  крстосницата за Башино село и патот кон езеро Младост.

Огнот избувнал околу 11,40 ч. кога пожарникарите од ТППЕ од Велес добиле повик и испатиле екипи да го локализираат огнот. 

Бидејќи е зафаната голема површина, освен дрва гори и сува трева, Општина Велес побарала од Дирекцијата за заштита и спасување,  во гаснењето на огнот да се вклучат и авионите  ер трактори.   

Црниот чад од пожарот стигнува и до Велес а го отежнува и сообраќајот на автопатот на излезот од Велес кон Скопје. 

loading...

Поврзани »

loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати