Гори шумата близу село Црквино

Петар Печков

На пладне околу 11,30ч. голем пожар е забележан близу Велес. Облакот густ чад се крева високо и се забележува од сите страни на градот.

Според командирот на ТППЕ Велес, Љупчо Лепидовски , огнот е кај село Црквино.

Мештаните велат дека гори шума на приодот од Венуле и запалени се дабови дрвја и смрека на неколку хектари.

На лице место веќе се екипи на пожарникари од Велес, кои го гаснат огнот. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати