Градскиот базен изнајмен за 61 илјада денари месечно

Петар Печков

На денешното јавно електронско наддавање, еден учесник го доби на користење Градскиот базен, за период до три години.

Месечната  сума за кирија постигната на  наддавањето е 61 илјада денари и на него учествувал само еден заинтересиран, кој за да го добие објектот на користење ќе треба да ги уплати средствата до петок.

Бидејќи на јавното наддавање учествувал само еден заинтересиран, почетната сума од 74 илјади денари се намалувала, што било во согласност со правилата на наддавањето. 

Бидејќи до тогаш  закупувачот не е уште официјален, не се соопштува и неговиот идентитет.  На јавниот повик можеа да конкурираат домашни и странски правни и физички лица. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати