Градски стадион го доби името на Зоран Паунов

Петар Печков

Советот на Општина Велес на денешната седница  едногласно одлучи Градскиот стадион да го носи името на фудбалската легенда Зоран Паунов. Десет годишнината од смртта на голманот Паунов, беше повод советниците да одлучат вака. 

Уживаме да живееме во историјата, да ставаме имиња од личности од  минатото. Време е да ставиме име на современик, кого сме го гледале и сме се воодушевувале и придонел за промоцијата на ФК Борец и на Велес, затоа Градски стадион заслужува да го носи името на Зоран Паунов  - рече советникот Ненад Коциќ. 

Градски стадион ,,Зоран Паунов,, од есен ќе биде домаќин на најдобрите македонски фудбалски клубови, по враќањето на ФК Борец 1919 во елитата. Стадионот има капацитет од 2,3 илјади седишта и вештачка трева донација до УЕФА. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати