Групна тепачка во Мелница

Петар Печков

Вторникот попладне, во село Мелница се случила групна тепачка, во која учествувале шест лица.  Повредено е едно, со лопата по глава и пренесено во велешка болница.

На 13 август  околу 19.15 часот во село Мелница – општина Чашка, по претходна караница помеѓу Р.Р.(46) и Ш.М.(28) двајцата од селото, настанала физичка пресметка меѓу две групи од по три лица, при што со повреди се здобил Ш. М. кој бил пренесен во болницата во Велес за укажување на помош- информираа од СВР Велес. 

Полицијата  извршила увид на местото на настанот.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 10 (десет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали користите велосипед во Велес?

  • да, често
  • за викенд рекреација
  • нема патека
  • Велес не е град за велосипед, има угорници
Резултати