Дарко Димитриевски се врати во Шпанската АСОБАЛ лига

Петар Печков

Ракометниот интернационалец Дарко Димитриевски се враќа во Шпанија овој пат  во Сантандер. Повторно ќе игра во најквалитетната АСОБАЛ лига, овој пат за екипата на БМ Блендио Синфин.

Таа е нов член на а шпанска АСОБАЛ ракометна лига,  каде влезе преку плеј оф. Димитриевски  потпишал договор за настап за  една година.  Новиот клуб задоволен од засилувањето  и на нивната веб страница запишале дека ,,неговите 1,94 сантиметри и  90 килограми го прават флексибилен играч со одличен шут  од надвор,,.

Димитриевски за новиот клуб изјави:  

"Веќе играв во силни лиги како Лигата на шампионите и се надевам дека моето искуство ќе му помогне на тимот да има  добри резултати оваа сезона, Ниту јазик да биде проблем,бидејќи по настапите пред неколку години кај  Сангунто  и Леон Адемар, научив шпански и тоа ќе ми помогне да комуницира со играчите на тренерот и тимот. Се надевам дека сите ќе бидеме  среќни заедно на крајот на сезоната" заклучи Димитриевски.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати