Дваесет и девет студенти се запишаа на Техничко- технолошкиот факултет во Велес

Петар Печков

Откако минатата година само седум студенти се запишаа на  Техничко- технолошкиот факултет во Велес, при Универзитетот Св. Климент Охридски од Битола, годинава  бројката на запишани е далеку повисока.

Во трите уписни рока се запишале 29 што редовни што вонредни студенти.  Од нив 19 се на отсекот нутриционизам а 10 на отсекот  прехранбена технологија и биотехнологија.

На останатите факултети кои имаат диспензирана настава во Велес есенва не се запишуваа бруцоши.  

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати