Дванаесет години затвор за обљуба на ќерката

Петар Печков

Кавадарчанецот  М.А. (39 год)  доби 12 години затвор кривичното дело полов напад врз дете.  Во Основен  суд Велес тој е прогласен за  виновен  за обљуба врз сопствената ќерка. 

Случајот во јавноста излезе откако во полицијата го пријави сопругата Џ.А. Таа откако беше објавена пресудата од 12 години затвор, и се слоши па мораше да интервенира доктор на итната помош. 

Обвинетиот повеќе  месеци, а последен пат ноќта на 29/30.11.2016 година околу 21.00 часот, во нивната семејна куќа во Кавадарци, со употреба на сила и закана по животот со нож, извршил обљуба врз нивната дванаесетгодишна ќерка. 

Доказите покажале дека кај девојчето бил пронајден ДНК од нејзиниот татко, кој пак тврдел дека е пијан, не се сеќава, не го признава делото.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати