Двајца пациенти, позитивни на ковид-19 починале на Инфективно одделение

Петар Печков

Изминатиот деноноќие на Инфективното одделение од велешка Болница, кое е ковид центар починале две лица. 

И двајцата пациенти биле позитивни а починале од последиците на корона вирусот.  Двете лица биле невакцинирани, незаштитени од ковид заразата.

„Во текот на ноќта починат е пациент на 62 годишна возраст од Велес лекуван три дена. Утрово починат е  пациент  на 78 годишна возраст од  Горно Јаболчиште лекуван еден ден“ - кажа д-р- Елеонора Јованов портпарол на велешка Болница.

Со ова бројот на починати во велешко, од последиците на ковид заразата се искачи на 180 лица.

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати