Два дена по ред, нема ново заразени со ковид-19 во велешко

Петар Печков

И вчера нема пријавено нов случај на лице позитивно на квоид-19, во велешко. Ова е втор ден по ред како во градот и околина нема ново заразени  со корона вирус.

Има еден излекуван, лице кое било на Инфективно одделение, и откако по два последователни негативни теста е пуштено дома.

На Инфективно одделение има 15 лица хоспитализирано, сите потврдено позитивни а една пациентка била пуштена како оздравена по два негативни теста.

Така денес во велешко има  30 активни случаи. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати