Два инцидента по ракометен натпревар на две велешки екипи, на млади категории

Петар Печков

МВР информираше за два настани кои се случиле вчера по завршувањето на ракометната средба на кадетите на две велешки екипи РК Бисинов Вардар и РК Велес 2009.  

На 01.12.2018 година околу 10.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во спортската сала во основното училиште „Блаже Конески“, по завршување на ракометен натпревар помеѓу РК „Бисинов Вардар“ - Велес и РК „Велес 2009“ – Велес, тренерот на РК „Велес 2009“, В.Г. физички го нападнал главниот судија Ж.М.(20) од Велес. 

На 01.12.2018 година во 14.45 часот во СВР Велес, Љ.М.(42) од Велес пријавил дека истиот ден околу 11.30 часот во дворот на основното училиште „Блаже Коневски“, по завршување на ракометен натпревар, неговиот 15-годишен син бил физички нападнат од две малолетни лица од Велес пишува во соопштението на МВР.

Од полицијата додаваат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати